Autobusy i samochody w Lizbonie

Linie autobusowe mają swe dworce na terenie całej Lizbony. Główny dworzec autobusowy znajduje się przy Avenida Casal Ribeiro(metro,S7¡tóíMf/:íi), na północ od centrum. Mieści się tu biuro turystyczne, w którym otrzymać można inłormneje na temat przyjazdów i odjazdów autobusów. Zatrzymują się tu również autobusy linii międzynarodowych. Bilety można kupić z wyprzedzeniem lub na pól godziny przed odjazdem, choć w okresie wakacyjnym przejazd autobusem pospiesznym do Aigarve należy zarezerwować odzień wcześniej (rezerwacji dokonują biura podróży). Informacje na lemat pozostałych dworców autobusowych zamieszczone są w Informatorze, szczegółowych wskazówek udziela też obsługa biura turystycznego.

Podróż samochodem do Lizbony nie jest najlepszym pomysłem, szczególnie jeśli przypada na jedno ze świąt narodowych. Przejazd na południe lub w przeciwną stronę trudno nazwaćjazdą, gdyż sama przeprawa przez Ponte 25 de Abril zabiera co najmniej godzinę, i nie ma co liczyć na to, iż ogromny korek kiedykolwiek ustanie.

Graniczący z cudem przejazd przez miasto to jeszcze nie wszystko. „Szczęśliwcy” muszą rozwiązać drugi probelem, jakim jest parkowanie. Najlepiej od razu udać się na jeden z parkingów miejskich. Do centralnie położonych należy parking podziemny przv Restauradores, kilka znajduje leż się na Praga do Comercio, w Parque Maver przy

Trnvessa do Salitre, niedaleko Avenida da Liberdade, w Parque Eduardo VII oraz przy centrum handlowym Amoreiras na Avenida Eng. Duarte Pacheco. Liczba włamań do samochodów jest coraz większa, dlatego w aucie lepiej niczego nie zostawiać.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>