Costa da Caparica

Autobusami kursującymi z Cacilhas (stanowisko 17 lub 25: co 15 min, codz. 6,00-3.00) lub z Praęa de Espanha w Lizbonie (co 15-30 min, codz. 7.00-24.00) dojechać można do Costa da Caparica. Jazda z Cacilhas zajmuje pól godziny, ze stolicy dwa razy tyle (w godzinach szczytu znacznie więcej). Ta typowa portugalska miejscowość cieszy się największą popularnością wśród miejscowych, choć czasami zaglądają tu również turyści z zagranicy. Cechująca to miejsce ożywiona atmosfera jest zasługą licznych restauracji, usytuowanych przy plaży kawiarni oraz otwieranych w okresie letnim barów i dyskotek. Niewątpliwą atrakcję stanowi też nieograniczony dostęp do plaży i morza. Przejażdżka kolejką wąskotorową (VI-IX: bilet do stacji końcowej 400 esc.)jesl świetną okazją do podziwiania prawie 8-kiloinetrowego pasma wydm, kończącego się niedaleko Fonte da Telha. Spragnieni samotności mogą się wybrać na spacer po okolicy, rozciągającej się za stacją końcową.

Naznaczone urokliwymi zatoczkami i lagunami plaże Caparica nie potrzebują reklamy. Warto jednak pamiętać, że każdy z dwudziestu przystanków kolejki ma odmienny charakter. Okolice stacji początkowych nastawione są głównie na turystów podróżujących wraz z rodzinami, dlatego w pobliżu znajduje się często pole kempingowe i basen. Przystanki końcowe urządzono z myślą o ludziach młodych: można tu też natrafić na plaże nudystów, np. w okolicach Praia do Rei, gdzie jest niezły dojazd samochodem i parking.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>