Estoril

Im dalej odParede, tym plaże są lepsze, a odcinek niemal dziewiczego wybrzeża ciągnie się aż do samego Cascais. Pierwsza miejscowość, jaką mija się po drodze, to SAO PEDRO: przepiękna plaża rozciąga się niedaleko stacji. Pełne uroku wybrzeże znaleźć można też w pobliskim SÀO JOÂO. W miesiącach letnich obie miejscowości oblegane są przez tłumy turystów, klórzypo plażowaniu przesiadują w tutejszych kawiarniach i restauracjach.

Po II wojnie światowej doESTORILU zaczęli się sprowadzać potomkowie europejskich rodzin arystokratycznych i najzamożniejsi Portugalczycy. Od lego czasu wmieście panuje atmosfera pretensjonalności i wielkiego świata. Nieprzyzwoicie bogaci mieszkańcy okazałych willi i luksusowych hoteli pragną uczynić zEstorilu „portugalską Riwierę”. Jednak wbrew ich oczekiwaniom, większość przyjeżdżających tu turystów najwięcej czasu spędza na polu golfowym iw kasynie. To ostatnie mieści się na terenie pięknego Parque do Estoril. Wejście do środka (możliwe tylko w odpowiednim stroju i po okazaniu paszportu) koszt uje kil kaset escudo, a minimalna stawka podczas gry wynosi 1000 esc. W kasynie można się „bawić” wgodz. 15.00-3.00.

Turyści, kto rych nie stać na pobyt w d rogich hotelach Estoril u, mogą przejść przez Monte Estoril do Cascais. Spacer przepiękną nadmorską promenadą zajmuje ok. 1 godz. do Cascais.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>