Gastronomia w Cascais

Adcga do Gonçaivcs. Rua Alonso Sanches 54. Tradycyjna i mało oblegana przez turystów allega, w której podaje się ogromne porcje dań z ryb. Za posiłek płaci się ok. 2500 esc. A Tusca, Rua Alonso Sanches 61. Niewielka tawerna z miłym właścicielem, mówiącym po angielsku. Serwuje się tu dobre i niedrogie potrawy, w tym arroz dc marisco (ryż z owocami morza), a jeśli znajdziesz jeszcze miejsce na deser, koniecznie spróbuj baba tic caramelo (płynny karmel).

Diun Manolo’s, Avda. Marginal 13. Popularna restauracja z grillem, usytuowana poniżej biura turystycznego, przy skrzyżowaniu alei z Largo Lusi de Camées. Przepyszne kurczaki i frytki: z sałatką, lampką wina i deserem domowej roboty posiłek nie powinien kosztować więcej niż 2000 esc. Esptanada Santa Marta. Praiade Santa Marta. Rybę z grilla podaje się na tarasie, wychodzącym na plażę przy drodze do Boca do Inferno. Średnie ceny – 2500 esc.

Furta P5o, Estruda da Malveira da Serra (4870568), Nieco oddalona od centrum (dojazd taksówką kosztuje ok. 600 esc.) kameralna restauracja w wiejskim stylu, znana z doskonałych i niedrogich potraw. Stoliki najlepiej zarezerwować telefonicznie. Czynna wt.-nd.

JoshuaY Rua Visconde da Luz 19. Restauracja urządzona w stylu środkowowschodnim, czynna do późnych godzin nocnych, Polecamy nadziewane chlebki pitta za 500 esc. i pożywne dania główne za 1300-1500 esc,

O Pescador, Rua das Flores 18. Jedna z kilku restauracji w pobliżu targu rybnego. Stynie z nienagannej obsługi i wyśmienitych dań rybnych za 2500-4000 esc. Os Navegantes. Rua do Poęo Novo ]7. Wspaniała churrasquería. Najlepiej zdecydować się na jedną ze specjalności dnia. Średnie ceny – ok. 2000 esc.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>