Górne Miasto – hotele i pensjonaty

Wszystkie wymienione poniżej hotele i pensjonaty zaznaczone $q na mapie Górnego Miasta (s. 69). Casa de Hospedes Atalaia, Rua da Atalaia 150/1 («3464459). Nie wyróżniający się niczym szczególnym, ale za to niedrogi pensjonat z pokojami o różnym standardzie (niektóre z nich zdecydowanie za daleko od wspólnej łazienki). Życie towarzyskie wrze do późnych godzin nocnych. ©.

Pensáo Duque, Calęada do Duque 53 («3463444). Położony niedaleko kościoła św. Rocha: z placu należy zejść w dół schodkami. Skromne pokoje zostały ostatnio nieco odremontowane: wspólne łazienki.

Pensáo Glnfoo, Rua do Teixeira 37 («3462279)- Aby dotrzeć do pensjonatu, należy iść w górę odchodzącej od Elevador da Gloria Travessa da Cara i skręcić w prawo. Dobra lokalizacja, miła obsługa, czyste i dość przestronne pokoje (z wyjątkiem tych na najwyższym piętrze), wspólne prysznice i łazienki: (S>.

Pensáo Londres. Rua Dom Pedro V 53 («3465523). Aby się tu dostać, najeży skręcić na lewo od Elevador da Gloria, iść dalej pod górę r minąć zakręt: pensjonat jest przy końcu Rua da Rosa. Przyjemne pokoje, rozmieszczone na kilku piętrach, są czystsze niżwjnnych pensjonatach. Duże ułatwienie dla turystów wynajmujących pokoje na czwartym piętrze stanowi działająca tu winda. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, @).

Pensáo Luar, Rua das Cravéas 101/1 («3460949). Wyciszone i zadbane wnętrze z dobrze wyposażonymi pokojami (z łazienką lub bez). Pokoje różnią się wielkością, dlatego warto je obejrzeć przed wynajęciem. Dobre miejsce na pierwszy nocleg w Lizbonie, ©.

Residencial Camoes, Trav. do Poęo da Cidade 38/1 («3467510). Niewielkie, ale ładne pokoje, niektóre z balkonami: za te z łazienką trzeba zapłacić więcej. Hotel usytuowany w samym centrum Górnego Miasta (korzystnej lokalizacji odpowiadają niestety wysokie ceny noclegów). Śniadanie podaje się w przyjemnym i jasnym pomieszczeniu, a uprzejmi, mówiący po angielsku właściciele chętnie służą pomocą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>