Informacje praktyczne – Estoril

Dworzec kolejowy usytuowany jest przy głównej drodze: na plaże prowadzi z niego przejście podziemne. Naprzeciwko dworca, przy końcu parku znajduje się biuro turystyczne (pn.-sb. 9.00-20.00, nd. 10.00-18.00: «01/4680113), w którym można uzyskać informacje na temat pokoi do wynajęcia. Latem sprzed dworca kolejowego odjeżdżają co godzinę autobusy do Sintry.

Oprócz drogich hoteli w Estorilu znajduje się też kilka pensjonatów. Polecamy Rmsoo- Rcsidenciat Smart ( Rua José Viana 3: «01/4682164:), oferujący mile pokoje i śniadanie wliczone w cenę noclegu. Pensjonat położony jest na wschód od parku: należy skręcić w prawo od dworca, a po dojściu do Avenida Bombeiros Voluntarios (droga ta wiedzie do Hotelu Paris}- w lewo. W razie braku wolnych miejsc można udać się do usytuowanego o jedną przecznicę na południe Pcnsilo Mar-e-Luz (Rua Maestro Lacerda 13: «01/ 4682740: ): w cenę noclegu również wliczone jest śniadanie, a zimą pokoje są znacznie tańsze. Nieco bliżej dworca i parku znajdują się dwa pensjonaty: Pensào Costa (Rua dc Olivença 2/1: «01/4681699: @), niektóre pokoje z widokiem na morze. iPensao Chique do Estoril (Avenida Marginal 60:«01/4680393:): prowadzi do nich gtówna drogi», na którą wchodzi się po skręceniu z dworca w prawo.

Na kawę, ciastka, gorący posiłek, a nawet drinka warto pójść do Frolic (Avenida Clotilde: lokal czynny do 2.00). Siedząc przy stolikach w ogródku można podziwiać widok na park. W mieście jest jeszcze wiele innych kawiarni i restauracji, żadna jednak nie zasługuje na rekomendację. Dobrą opinią wśród miejscowych cieszy się English Bar przy Avenida Marginal: w rzeczywistości nie wyróżnia się niczym szczególnym, z wyjątkiem wysokich cen i widoku na morze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>