Lapa i Estrela – gastronomia

Fariih’s Tanclwiri, Run de Santana :i Łupu 73, pomiędzy dzielnicami Lapa i Estrela. Jedna z lepszych restauracji indyjskich w Lizbonie, popularna szczególnie wśród wegetarian. Za posiłki płaci się średnio 3000 esc. Czynna codz. oprócz wt.

Flor da Estrela. Rua Joao de Deus li. Usytuowana za bazyliką w Estrela restauracja serwuje proste dania i tanie wina. Czynna pn.-sb.

O Arcgos. Rua da Esperanta 184, skrzyżowanie z Rúa das Trinas. Niewielki lokai. specjalizujący się w daniach z grilla. Polecamy miłośnikom kurczaków i steków, które można spożyw ać, oglądając TV Zachodzą tu najczęściej turyści z York UmiseiAsJanclas blisko stąd do Muzeum Sztuki

Sita Excelencia. Rua do Conde 42 (TT603614), Niewielka, nasi rojowa restauracja w samym sercu Łapy. Nie ma karty dań, dlatego goście zmuszeni są do wysłuchiwania właściciela, omawiającego potrawy i nie tylko. Z oferty korzystają zazwyczaj tylko najcierpliwsi słuchacze. I słusznie, gdyż podaje się tu niezwykle wymyślne dania portugalskie, wyróżniające się tez odpowiednio wysokimi cenami. Trzeba się przygotować na co najmniej 5000-6000 esc. za pełne danie dla jednej osoby. Nieczynne w środy, soboty i niedziele w porze lunchu, a także we wrześniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>