ORGANIZACJE KOBIECE W PORTUGALII

Bilety do kina są w Portugalii dość tanie, a filmy wyświetla się często w wersji oryginalnej z portugalskimi napisami. Repertuar kin można znaleźć w miejscowych gazetach lub na afiszach, rozwieszonych zwykle w okolicy głównego placu każdego małego miasta. Seanse są bardzo tanie, a na poranki i seanse poniedziałkowe przysługuje dodatkowa zniżka.

W nagłych wypadkach należy dzwonić pod nr TT115. Osoby bezpośrednio uczestniczące w wypadku powinny skorzystać z najbliższego przydrożnego telefonu SOS (w kolorze pomarańczowym) – należy nacisnąć przycisk i czekać na odpowiedź.

Opłata za obsługę wliczona jest do rachunków hotelowych i restauracyjnych: napiwki powinno się dawać pokojówkom i portierom, natomiast nie trzeba obdarzać nimi taksówkarzy. Do kościoła nie wolno generalnie wchodzić osobom ubranym niestosownie, co w praktyce oznacza, że odpadają wydekoltowane bluzki i krótkie spodenki.

W Portugalii nie ma zbyt wielu organizacji kobiecych. Najlepszym punktem kontaktowym w Lizbonie jest ośrodek IDIW oraz księgarnia dla kobiet Editora das Mulheres. Warto też skontaktować się z Comissao para a Igualdade s para os Direitos das Mulheres (Avenida da República 32/1, 1000 Lizbona): organizacja ta zajmuje się wszelkimi aspektami życia kobiet w Portugalii: członkowie organizują konferencje i zebrania, aktywnie uczestniczą wżyciu społecznym, a także współpracują z innymi organizacjami kobiecymi,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>