Sport w Lizbonie

Najpopularniejszą dyscypliną sportu jest w Lizbonie piłka nożna. Po części zasługa lo uwielbianej przez lizbończyków miejscowej drużyny Uenfica. w którejw latach 60. grat słynny Eusćbio. Mecze odbywają się na usytuowanym na północ od centrum Estadio da Luz (Avenida Gen. Norton Matos: »7266129). Bilety można kupić z wyprzedzeniem w budce na Praęa dos Restauradores (sprzedawcy pobierają niewielki! prowizję), a w dniu meczu w kioskach skupionych wokół stadionu. Najłatwiej dostać się lam metrem – stacja Unifica znajduje się tuż przy stadionie. Głównym rywalem Benfici jest drużyna ze Sporting Club de Portugal, grająca na Estadio José A Naïade (przy stacji metra Campo Grande lub dojazd autobusem #1 i #36: »7589021). Do mniej widowiskowych, ale też ciekawych należą występy dwóch innych zespołów: F.C. Estoril i Bclenenses z Belćm. Szczegółowe informacje o spotkaniach (większość meczy ligowych odbywa się w niedzielne popołudnia, przy czym najważniejsze – wieczorem) można znaleźć w gazetach codziennych.

Od czerwca do lipca, niemal w każdy wtorek i czwartek, na Praęa de Touros do Campo Pequeño przy Avenida da República organizowane są gonitwy byków. Bilety, w zależności od miejsca, kosztują 2500-8000 esc., a widowisko zaczyna się o 22.00. Latem walki odbywają się też w Cascais. Prawdziwi miłośnicy tego rodzaju wrażeń mogą udać się poza Lizbonę, do Vila Franca de Xira i okolicznych wiosek, gdzie cale widowisko ma bardziej tradycyjną oprawę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>