Zaproszenie do podróży po Portugalii

Portugalia zajmuje niewielki obszar, dlatego podczas jednego, nawet krótkiego pobytu można odwiedzić najbardziej reprezentatywne czy ciekawe miejsca tego kraju. Niniejszy przewodnik po zachodniej Portugalii pozwala dokładnie poznać najważniejsze z nich: Lizbonę i Porto, w których współczesność przeplata się z historią, Coimbrę, stare uniwersyteckie miasto, urokliwie położone nad rzeką Mondego, wiele miasteczek i osad istotnych dla historii kraju, takich jak Guimaráes (pierwsza stolica Portugalii) i Braga w prowinq’i Minho, Conimbriga niedaleko Coimbry, nastrojowe estremadurskie miasteczka z licznym i zabytkami, a nawet średniowieczną osadę Óbidos z zachowanymi do dziś murami obronnymi i wiele innych niezwykłych miejsc. Atrakcje turystyczne tej części kraju nie sprowadzają się tylko do dużej ilości zabytkowych miasteczek. Amatorzy pieszych wędrówek również znajdą tu coś dla siebie, zwłaszcza w zadziwiającym wiejskimi zwyczajami region ie Minho, którego przepiękne tereny zapraszają wręcz na wycieczki. Na turystów marzących o poleniuchowaniu na portugalskich plażach czeka wybrzeże od kurortów niedaleko stolicy po najpiękniejsze bodaj plaże portugalskie wzdłuż Costa Verde (region Minho). które ciągną się aż do granicy z Hiszpanią. Niewątpliwą zaletą tych terenów jest to, że nie są tak zdominowane przez turystykę, jak leżący na południu Portugalii region Algarve, co roku odwiedzany przez tłumy spragnionych plażowania Europejczyków.

Dla turystów zainteresowanych zabytkami Portugalii nie ma większego znaczenia, kiedy wybiorą się w podróż. Chcąc jednak pogodzić zwiedzanie z wypoczynkiem na plażach i morskimi kąpielami, trzeba zaplanować wyjazd na lato. Wprawdzie od kwietnia do października na terenie całego kraju jest ciepło, należy jednak pamiętać, że Portugalię obmywają wody Atlantyku, co sprawia, że woda u brzegów jest chłodna i często wieją porywiste wiatry.

Nie licząc Lizbony i okolic, w całej zachodniej części Portugalii nie powinno być problemów ze znalezieniem miejsc noclegowych. W stolicy i popularnych kurortach lepiej zarezerwować noclegi wcześniej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>